środa, 22 lutego 2012

Błotko

Podobno okładanie się błotem z Morza Martwego jest korzystne dla zdrowia. Okładania się błotem pochodzącym skądinąd nie polecam.
Fragmencik mapy Izraela, która ukaże się w następnym numerze National Geographic Travelera (a na blogu za jakieś trzy tygodnie).

sobota, 18 lutego 2012

Przekrojowe ujęcie tematu

 Serdecznie nie znoszę rysowania tego typu ilustracji (w tym wypadku chodziło o pokazanie typowych urządzeń elektrycznych w domu i zagrodzie), ale czasem trzeba. Na osłodę umieściłem na tym obrazku kilka geekowskich detali, żeby nie było tak rozpaczliwie nudno.

piątek, 10 lutego 2012

Japonia

Mapa Kraju Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca do obejrzenia również w najnowszym numerze National Geographic Traveler.
Do druku poszła ostatecznie inna wersja kolorystyczna, pasująca do zdjęcia na sąsiadującej stronie, ale tutaj wrzucam oryginalną, bo wydaje mi się bardziej stylowa.

 Zawsze było mi trochę żal maleńkich postaci na moich mapach, które przy stosunkowo niedużych rozmiarach obrazków na blogu traciły wszystkie detale i ledwie można było dostrzec, kogo przedstawiają. Dlatego też tym razem daję niektórym z nich szansę zaprezentowania się w pełnej skali. Powyżej: aktor teatru kabuki...

...Sumotori...
 
... i kawaii lolitka z tokijskiej dzielnicy Harajuku.

niedziela, 5 lutego 2012

środa, 1 lutego 2012

Kotek Tralalotek i myszka Tralaliszka

Oto sneak peek jednego z dwóch dużych projektów książkowych, nad którymi będę pracował w tym roku. Czytelnicy i Oglądacze obeznani w klasyce polskiej poezji dla dzieci po przeczytaniu tytułu posta nie powinni mieć problemów z domyśleniem się, czyjej twórczości jeden z projektów będzie poświęcony. 
Ten drugi projekt jest zaś tak tajny, że nawet szeptem o nim wspominać nie będę. I proszę nie próbować ciągnąć mnie za język - tajemnica służbowa i basta.