piątek, 8 listopada 2013

Fauna środkowoeuropejska

Ta ilustracja powstała blisko rok temu i miała być wykorzystana jako puzzle o walorach edukacyjnych. Niestety, tak się nie stało, bo niewidzialna ręka rynku udaremniła plany wydawnicze mojej klientki, odbierając jej środki finansowe na produkcję rzeczonej układanki.
Jest to w sumie dość smutny przykład zgasłej w powiciu ilustracji - wypieszczonej, skończonej, zapłaconej (gdyby ktoś miał wątpliwości), ale nigdy nie wypuszczonej do ludzi. 
Wstawiam tutaj, żeby się już doszczętnie nie zmarnowała. Nie chodzi o moje niespełnione ambicje, ale zwierząt mi żal, tak zwyczajnie, po ludzku, no.

4 komentarze:

 1. Z ilu części miały się składać te puzzle? M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy szanowny autor jeszcze działa na blogu?
  jeśli tak, to czy mogę kupić jakieś jego ilustracje?
  Proszę o kontakt

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorowi blogowanie na blogspocie się w sumie przejadło i póki co autor zastanawia się, czy nie przeprowadzić się na np. tumblera, czy może w ogóle dać sobie spokój i nie zaśmiecać internetu. Autor po prostu nie bardzo widzi sens w prowadzeniu bloga, gdy gros wykonywanej przez niego pracy może się na blogu pojawić dopiero po kilku miesiącach od powstania, kiedy w oczach Autora traci już ona swoją świeżość i powab nowości.

  Ilustracji swoich, jako obiektów do powieszenia na ścianie, Autor w zasadzie nie sprzedaje, jako że od ładnych kilku lat tworzy nieomal wyłącznie w technikach cyfrowych. Autor mógłby ewentualnie sprzedawać wydruki giclee, które są bardzo wysokiej jakości, ale w Ankarze, gdzie mieszka, jak na złość nie ma placówki oferującej taką usługę. Więc póki co nie, ale może kiedyś.

  Tym niemniej Autor pięknie dziękuje za zainteresowanie i kłania się uniżenie :-)

  OdpowiedzUsuń