piątek, 12 marca 2010

Kanciasta Kundzia

Ściągnąłem z Cubeecrafta siatkę konstrukcyjną papierowego ludka i poddawszy ją niewielkiej obróbce, zrobiłem taki kartonowy, trójwymiarowy portret naszej fretki.
Ma nawet ogonek:

A po kliknięciu w poniższy obrazek każdy zainteresowany może wejść w posiadanie wykroju potrzebnego do zmajstrowania takiego zwierzątka. Wystarczy go sobie wydrukować na zwykłej domowej drukarce A4, zalecam tylko użycie nieco grubszego papieru, tak gdzieś od 160 g / m kw. wzwyż.
Jest z tym trochę marudnego wycinania, ale składa się już bardzo łatwo i nie potrzeba kleju ani żadnego innego lepiszcza.


4 komentarze:

 1. Fretka-wypasik! No i każdy może zmajstrować własną wersję, cudna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurde! Się napaliłyśmy z dziecięciem na składaną Fretkę, ale trochę nas przerósł format wydruku. Bo tak z A4 to jakaś wersja mini-mini by wyszła... Ale bardzo nam się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez przesady, ta siatka tak została zaprojektowana, żeby drukować na A4, na zwykłej drukarce, a sam ludzik po złożeniu ma mniej więcej 10 cm wysokości, więc wcale taki tyci-malutki nie jest.
  Tyle, że do zabawy się średnio nadaje, bo z racji tworzywa jest dość delikatny. ale do postawienia na meblościance - jak najbardziej :-)

  OdpowiedzUsuń