piątek, 20 lutego 2009

Urodziny Benka Kwiaciarza

Komputer w Centrum Dowodzenia, trzeszcząc niemiłosiernie, wypluł wiadomość: "Dzisiaj są urodziny Benka Kwiaciarza. Pamiętaj o złożeniu życzeń."
Niech to licho. Na śmierć zapomniałem. Zakląłem z cicha i złapałem za telefon, wybierając numer znanej i popularnej historyczki i krytyka literackiego, działaczki i aktywistki ruchów feministycznych, oraz last but not least telewizyjnej celebrytki.
- Jest do zrobienia numer z tortem - rzuciłem do słuchawki nie bawiąc się w przydługie wstępy i uprzejmości.
- Kuhrrrwa, ty chyba zwahrrriowałeś - zagrasejowała w odpowiedzi słuchawka. - Ja już nie rrrhobię takich rzeczy.
- Kaziu, to nie jest dobra chwila na zgrywanie primadonny. Sprawa jest najwyższej wagi - powiedziałem z naciskiem - Chodzi o urodziny Benka Kwiaciarza.
- Maćka? - głos po drugiej stronie linii niespodziewanie złagodniał, nabierając wręcz aksamitnych tonów.
- Teraz każe nazywać się Benkiem. Nieważne. Są różne dziwactwa. Słuchaj, jesteśmy już spóźnieni, więc przestań mi tu mruczeć seksownie do ucha, zbieraj swój kościsty tyłeczek, wskakuj w coś wygodnego i pakuj się do tortu. Raz-dwa.
- O Bogiiiniii - zakwękała moja interlokutorka - tylko nie mów mi, że mam jeszcze wbijać się w ten komplet od Agent Provocateur...
- Owszem, w ten sam. I nie zapomnij o urodzinowej papierowej czapeczce na głowie.
- Absolutnie nie zgadzam się na papiehrrrową czapeczkę!
- Bez dyskusji.
- No dobhrrra.
- Tylko niczego nie spieprz - powiedziałem - żadnego przeklinania, żadnych żartów z Madzi Buczek. Na sygnał wyskakujesz z tortu i śpiewasz "Happy Birthday".
- A co mam rrrhobić potem?
- A potem... No cóż, potem włazisz z powrotem i nie przeszkadzasz. Facet jest żonaty i dzieciaty, jasne?
- Jak słońce - zagruchała słodko - W trrrhy miga będę gotowa!
- Grzeczna dziewczynka - mruknąłem z ulgą.

* * *
TA-DAAA!

2 komentarze:

 1. Adasiu... Dziękuję. Przepiękne życzenia. Przednia wizualizacja. Wczoraj już chciałem napisać, ale różowe wino odebrało mi władność w palcach. Słowa nie mogłem napisać (no ok, nie tylko to wino, wzruszenie również miało w tej niemocy udział).

  Uściski.
  Benek

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się :-)
  Raz jeszcze wszystkiego najlepszego, chociaż w zasadzie już masz to, co najlepsze, nie? No to w takim razie, żebyś utrzymał status quo. Ściskam.

  OdpowiedzUsuń