wtorek, 31 marca 2009

Zaliczenie


Studenci oddają gotowe projekty na temat "Kuchnie Świata".
O ile nie przyglądać się zbyt dokładnie, nie wygląda to nawet tak źle (choć bez rewelacji), ale mało kto z zewnątrz zdaję sobie sprawę, jaką ilością krwi, potu i łez okupione zostało osiągnięcie bodaj takiego poziomu.
Turecki student chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać swoim żenującym poziomem intelektualnym, ignorancją, lenistwem i indolencją. Jakieś dwa tygodnie temu wyszło na jaw, że pewna osoba (miała opracować kuchnię skandynawską) nigdy w swoim dwudziestoletnim życiu nie słyszała o Wikingach. Dzisiaj z kolei inna upierała się, że głównym liderem komunistycznej Międzynarodówki był Adolf Hitler.
Można i tak.

2 komentarze:

  1. Pan w brodzie wygląda jak młody Toulouse-Lautrec. To spojrzenie, głębokie spojrzenie. Nie myślałeś, żeby go sportretować?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na litość boską, ten brodacz to największy kretyn z nich wszystkich. Już raz go oblaliśmy, a teraz robimy, co możemy, żeby go nie oblać ponownie, bo chcemy go mieć jak najszybciej raz i na zawsze z głowy.

    Znasz takie uczucie, kiedy robi ci się ciemnawo przed oczami, grunt zdaje się usuwać spod nóg, mózg jest jak owinięty kłębem brudnej waty, a Ciebie samego powoli zaczyna zasysać bezdenne bagno?
    Tak w właśnie się czuję, kiedy obcuję z nieprzeciętnym intelektem Ali Cana Kaymaka.

    OdpowiedzUsuń